ثبت شرکت عمرانی – ساختمانی ، با ثبت این شرکت و بدست آوردن شخصیت حقوقی و افزایش اعتماد مشتریان به این شرکت و گسترش کسب و کار را در پی دارد  . می توان گفت از موارد مهمی است که ایجاد سودآوری بیشتر و عقد قرار داد های بزرگ برای متخصصین و فعالان اقتصادی در امور فعالیتی عمران و ساخت و ساز می باشد .

شرکت های عمرانی – ساختمانی عمدتاَ می توانند در قالب های ساخت پروژه های عمرانی ، سرمایه گذاری ، اجرا و مشارکت در پروژه های صنعتی ، عمرانی ، مشارکت و راه اندازی واحدهای تولیدی ، اخذ تسهیلات به صورت مستقیم از بانک ها ، مشارکت و سرمایه گذاری در احداث شهرک های مسکونی و ... به فعالیت بپردازند. 

ثبت شرکت عمرانی ساختمانی سهامی خاص 

جهت ثبت شرکت سهامی خاص : حداقل اعضای تشکل آن 3 نفر سهامدار ، 2 نفر بازرس ( عدم نسبت نسبی و سببی ) ، با حداقل سرمایه تشکل 1 میلیون ریال ، گواهی تاییدیه بانکی مبنی بر اندوخته سپرده سرمایه 35 درصد ان ، الباقی سرمایه تعهد اعضا می باشد .

حوزه فعالیتهای شرکت های عمرانی – ساختمانی که باعث توسعه و بهبود رونق اقتصادی و کسب و کار می شود :

 1. پیمانکار سازه های نفت و گاز و پتروشیمی
 2. ابنیه
 3. تاسیسات
 4. برق و الکترونیک
 5. نیرو
 6. آب و فاضلاب
 7. تونل
 8. راه
 9. فضای سبز
 10. سد
 11. پارک و ...

از جمله مدارک مورد نیاز شرکت عمرانی ساختمانی در قالب سهامی خاص

 • ارائه مدارک احراز شناسایی شناسنامه و کارت ملی و کارت پایان خدمت ( لزوما ناصل و برابر اصل باشد )
 • گواهی عدم سوء پیشینه کلیه سهامداران و اعضا
 • الزامی است اقرار نامه شرکت تنظیم و ارائه گردد که ذیل اوراق آن را اعضا و سهامداران امضا نمایند .
 • وکالتنامه در صورت وجود نماینده قانونی و یا وکیل

مراحل ثبت شرکت ساختمانی – عمرانی با قالب سهامی خاص

روند ثبت شرکت را می تواند وکیل قانونی با در دست داشتن وکالتنامه انجام دهد . مراجعه به اداره ثبت شرکت ها و اخذ تاییدیه نام های مورد نظر پیشنهادی شرکت ، اقدام به افتتاح حساب بنام شرکت و اخذ گواهی مبلغ سپرده سرمایه ، پرونده ثبت به همراه مدارک و هم چنین مجوز راه و شهر سازی به اداره ثبت شرکتها تحویل داده می شود .
پرونده توسط کارشناسان اداره ثبت شرکت ها بررسی و تطبیق مدارک انجام می شود . در صورت عدم وجود نواقص و یا ایراد در مدت 7 روز کاری دفتر نویسی و بعد به ثبت می رسد . بعد از دفتر نویسی در حدود 3 یا 4 روزکاری می توان شماره ثبت را اخذ نمود . در نتیجه اقدام بعدی انتشار آگهی تأسیس می باشد . بعد از طی 15 روزکاری از انتشار آگهی تأسیس اقدامات بعدی آگهی روزنامه رسمی می باشد .

ثبت شرکت عمرانی ساختمانی  با مسئولیت محدود 

ثبت شرکت در قالب شرکت با مسئولیت محدود تفاوتی در قالب سهامی خاص وجود دارد . باید توجه نمود که شرکت ساختمانی عمرانی با قالب با مسدولیت محدود به صورت سهامی نمی باشد . یعنی بدین صورت سرمایه آن به سهام تبدیل نشده و نیز در هنگام تأسیس شرکت ملز م به افتتاح حساب و مبلغ سپرده نیست . اعضا تشکل آن 2 نفر بوده و حداقل سرمایه آن 1 میلیون می باشد . این سرمایه در اختیار مدیر عامل قرار گرفته و او تعهد می نماید که کل سرمایه را در مدت مشخصی تامین نماید .

مدیریت در شرکت با مسئولیت محدود نا محدود می باشد . هم چنین ملزم به تعیین بازرس در این شرکت نمی باشد . یکی از دلایلی است که ثبت این شرکت استقبال نمی شود عدم سپرده سرمایه در بانک می باشد . باید گفت در مورد نوع فعالیتی این شرکت تفاوتی دیده نمی شود.

مدارک احراز هویتی شناسنامه و. کارت ملی ، عدم سوء پیشینه ، کارت پایان خدمت ، وکالتنامه در صورت وجود وکیل قانونی ، هم چنین بر اساس نوع فعالیتی انتخابی مجوز دال بر فعالیت الزامی است .

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت مواجه شدن با هر سوال یا مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان وکیل ثبت شرکت ها تماس بگیرید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

وکیل ثبت شرکت

 

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  بخشنامه شماره 96/62813 مورخ 1396/03/31

  در خصوص لزوم رعایت دقیق مقررات مربوط به تبدیل نوع شرکت از سهامی خاص به عام ( موضوع مواد 278 و 279 لایحه اصلاحی قانون تجارت)

 • 21 فروردین

  وکیل همراه مشاور

  برترین وکلای ما در هر لحظه و هر زمان با شما در ارتباط خواهند بود

آخرین نظرات کاربران

 • علی قربانی

  ممنون از مشاوره ی دقیق شما

 • امید کیاخواه

  باید گفت برترین وکلای ثبت شرکت در تهران در مجموعه ی شما قراردارند.

دسترسی سریع

 • ثبت شرکت در کرج 
 • ثبت برند در کرج