شرکت های بازرگانی همان گونه که از اسم این شرکت ها مشخص است در امور بازرگانی فعالیت می کنند از قبیل واردات و صادرات کالاهای مجاز می باشد . در این مطلب شما را از مراحل ثبت شرکت اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می دهیم . همان طور که مشخص است ثبت شرکت نیاز به اطلات و مراحل و پرداخت هزینه هایی را دارد که در این مقاله اصلی ترین این روال ثبت برای شما آورده شده است .

باید توجه نمود شرکت بازرگانی را به دو قالب می توان ثبت نمود . قالب شرکت با سهامی خاص ، قالب شرکت با مسئولیت محدود .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران و ثبت شرکت سهامی خاص در تهران می توانید به مقاله آنها مراجعه نمایید .

باید توجه نمود در هنگام ثبت شرکت ،  ثبت عنوان صادارت و واردات در اساسنامه شرکت الزامی است این موضوع را در نظر گرفته و اعمال شود .

مراحل ثبت شرکت بازرگانی در تهران 

یکی از آسان ترین مراحل که کاهش هزینه های رفت و آمد را در پی دارد و برای راحتی کار ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها برای متقاضیان در نظر گرفته است،  ورود و ثبت شرکت در سامانه اداره ثبت شرکت ها به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir می باشد .

1- تکمیل اطلاعات متقاضی
اطلاعات اولیه متقاضی  هویتی شناسنامه و کارت ملی ، الزامی است اطلاعات مدیران و اعضا و شرکا قید شود. هم چنین سمت متقاضیان درج شود.

2- نام و نوع شرکت

برای شرکت 5 نام انتخاب شود که این نام ها الزامی است مطابق با قوانین تعیین نام باشد از جمله : فارسی بودن و عدم انتخاب نام های خارجی ، دارا بودن معناو مفهموم ، مطابق با فرهنگ جمهوری اسلامی ایران ، عدم تکراری بودن و سابقه ثبت قبلی
در هنگام ثبت اطلاعات الزامی است جهت ابلاغیه های سازمان ثبت شرکتها شماره همراه درج شود . اطلاعات ثبت اولیه در سامانه پس از اینکه پایان یافت از طریق این شماره همراه شماره ثبت اظهارنامه کدرهگیری ارسال می شود .

3- موضوع شرکت

موضوع شرکت سامانه گزینه های مورد نظر در اختیار متقاضی قرار داده می شود . جهت انتخاب مدت فعالیت باید از بین دو گزینه محدود و یا نا محدود یکی از گزینه ها انتخاب شود .

4- نشانی شرکت را مشخص کنید.

مشخصات مرکز اصلی که نشانی مرکزی دفتر شرکت می باشد درج آدرس دقیق شماره تماس و کدپستی الزامی است .

5- سرمایه شرکت.

اعتبار شرکت بر اساس سرمایه شرکت می باشد که حداقل سرمایه اولیه شرکت 100 هزار تومان باشد .

6- معرفی شرکا

کلیه اطلاعات هویتی شرکت و اعضا به انضمام سمت آنها قید شود .

7- سهام شرکا

در این مرحله باید بر طبق اعضا و شرکا نوع سهام  انها را مشخص نمایید و درج نمایید .در این صورت نوع سهام مشخص می کند که سرمایه شرکت بیشتر نقدی وغیر نقدی می باشد .

8- معرفی شعبه های شرکت

در صورتی که برای شرکت شعباتی در نظر گرفته شده ذکر آدرس و شماره تماس و کدپستی الزامی است . و در غیر اینصورت در صورت عدم وجود شعبه جای آن را خالی بگذارید

9- اساسنامه را ارائه دهید.

باتوجه به تنظیم طرح اساسنامه و شرکتنامه از قبل در این قسمت اطلاعات مرتبط با آن را وارد نمایید و مدارک فوق را اسکن و بارگذاری نمایید .

10- تایید مدارک

در پایان ثبت نام باتوجه به نوع شرکت مدارکی را متقاضی باید ارائه دهد تایید مدارک مورد نیاز را تیک زده و بعداز این مدارک فوق الذکر را از رطیق پست به اداره ثبت شرکتها ارسال کند . بارکد پستی در سامانه ثبت نماید . سپس باتوجه به اطلاعات ارسالی از طریق سامانه و مدارک ارسالی کلیه موارد از طریق کارشناسان اداره بررسی می شود. نتیجه بررسی ها از طریق ابلاغیه به اطلاع متقاضی می رسد .

ممکن است نام های شرکت مطابق قوانین نباشند و کارشناسان اداره نام ها را رد کنند که در همان روز متقاضی می تواند با مراجعه به اداره ثبت شرکت این نام ها اصلاح نماید .

نکات مهم

بعد از اینکه ثبت شرکت بازرگانی پایان یافت . کلیه وارد کنندگان دولتی و غیر دولتی برای کسب مجوز های ورود کالاها ملزم به داشتن کارت بازرگانی می باشند .

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

وکیل ثبت شرکت

 

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  بخشنامه شماره 96/62813 مورخ 1396/03/31

  در خصوص لزوم رعایت دقیق مقررات مربوط به تبدیل نوع شرکت از سهامی خاص به عام ( موضوع مواد 278 و 279 لایحه اصلاحی قانون تجارت)

 • 21 فروردین

  وکیل همراه مشاور

  برترین وکلای ما در هر لحظه و هر زمان با شما در ارتباط خواهند بود

آخرین نظرات کاربران

 • علی قربانی

  ممنون از مشاوره ی دقیق شما

 • امید کیاخواه

  باید گفت برترین وکلای ثبت شرکت در تهران در مجموعه ی شما قراردارند.

دسترسی سریع

 • ثبت شرکت در کرج 
 • ثبت برند در کرج