شرکت تعاونی بدین صورت می توان تعریف کرد که به شرکت هایی که هدف از تشکیل آن مؤسیین اعم از شخص حقیقی و حقوقی در جهت ساماندهی نیازهای مشترک و توسعه و رونق اقتصادی و اجتماعی شرکا از طرق های تعاون و همکاری یکدیگر به تشویق به پس انداز تشکیل می شود.

شرکت های تعاونی را میتوان به قسمت های ذیل تغریف نمود : تعاونی  مصرف ، تعاونی سهامی عام و تعاونی فراگیر ملی .

مدارک و مراحل ثبت شرکت تعاونی در تهران

- تعیین موضوع مناسب برای شرکت تعاونی باسایر شرکت ها متفاوت است بدین گونه در این شرکت ها براساس نیاز منطقه و هم چنین علاقه مندی تواناییها این موضوع انتخاب می شود و در سایر استان ها هم متفاوت است بدین گونه در بعضی استان ها می توان تعاونی موضوع فعالیت زراعت را ایجاد کرد ولی در برخی دیگر امکان تأسیس ندارد .

- تعداد اشخاصی که متقاضی تشکیل این تعاونی هستند را مشخص و تعیین کنید .

- در تعیین اعضا و تشکیل تعاونی 3 نفر را به عنوان هیئت موسس از میان اعضا انتخاب ، تکمیل ارائه فرم کلیات پیشنهادی مورد نر و ارائه مدارک مورد نیاز .

مدارک مورد نیاز از قبیل : اصل و نسخه شناسنامه و کارت ملی هیئت موسس ، مدارک تحصیلی و یا تجربی در ارتباط با با طرح پیشنهادی اصل و نسخه آن ، اصل و نسخه کارت پایان خدمت یا وعافیت دائم  
 

- جهت تشکیل شرکت تعاونی ملزم به داشتن موافقتنامه از اداره تاسیس تعاون تهران می باشید . هر شرکت تعاونی ملزم است 7 نفر متقاضی که دارای شرایط قانونی مربوط به عضویت در جلسه مجمع عمومی موسس بر اساس قوانین مصوبه ماده 31 و 32 قانون بخش تعاون جمهوری اسلامی ایران تشکیل داده و از بین افراد 3 نفر را به عنوان هیئت موسس مأمور تمهید مقدمات تشکیل تعاونی از جمله تهیه کلیات طرح پیشنهادی و اساسنامه دعوت به عضویت افراد واجد شرایط و برگزاری اولین مجمع عمومی عادی (در صورت موافقت وزارت/ اداره کل تعاون یا تشکیل تعاونی) نمایند.

هیئت مزبور پس از مطالعات و بررسیهای کافی طرحی مشتمل بر توجیه ضرورت تشکیل تعاونی، اعلام تعداد و مشخصات داوطلبان اولیه عضویت (و مهارت ها و تخصصهای آنان در تعاونی های تولیدی) نحوه تدارک سرمایه و دیگر امکانات مورد نیاز برای تشکیل و شروع فعالیت تعاونی، قید میزان سهمی که هرعضو باید در جهت تامین سرمای شرکت(با تعیین مقدار لازم التادیه) خریداری نماید،

اعلام نام بانک یا مؤسسه اعتباری که در نظر است اقدام به افتتاح حساب جاری در آن شود، شرح میزان و نحوه سرمایه گذاری و مشارکت وزارتخانه، سازمان و یا شرکت دولتی، وابسته یا تحت پوشش دولت، بانکها، نهاد انقلاب اسلامی و یا تعاونی دیگر (در صورتیکه واحدی از واحدهای مزبور قبول سرمایه گذاری و مشارکت نموده باشند تهیه نموده و ضمن معرفی نماینده تام الاختیار به وزارت/ اداره کل تعاون ارائه کند.

 

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

وکیل ثبت شرکت

 

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  بخشنامه شماره 96/62813 مورخ 1396/03/31

  در خصوص لزوم رعایت دقیق مقررات مربوط به تبدیل نوع شرکت از سهامی خاص به عام ( موضوع مواد 278 و 279 لایحه اصلاحی قانون تجارت)

 • 21 فرورد��ن

  وکیل همراه مشاور

  برترین وکلای ما در هر لحظه و هر زمان با شما در ارتباط خواهند بود

آخرین نظرات کاربران

 • علی قربانی

  ممنون از مشاوره ی دقیق شما

 • امید کیاخواه

  باید گفت برترین وکلای ثبت شرکت در تهران در مجموعه ی شما قراردارند.

دسترسی سریع

 • ثبت شرکت در کرج 
 • ثبت برند در کرج