تمامی افراد حقیقی و حقوقی می توانند از تمام داشته های خود مثل تخصص،سرمایه و تعاملات و گرد هم آوردن اینها برای رسیدن به سود استفاده کنند و با توجه به این مسائل با یکدیگر قرارداد ببندند که شرکت نیز نوعی از این قرارداد ها است.

شرکت چیست

شرکت معاهده ای می باشد که افراد حقیقی حقوقی امضا می کنند تا بنا به ضوابط و قوانین مشخص شده ( اساسنامه ) فعالیت کنند. این معاهده ( شرکت )عملکرد بین افراد شرکت و نوع کار با دیگر شرکتها را مشخص می کند.

شرکت انواع مختلفی دارد (مسئولیت محدود، سهامی خاص، سهامی عام، تضامنی…) اصول و قواعد ویژه ای بین سهامداران و شرکا و ارتباط آنها با افراد ثالث را شرح می دهد.

از دیگر انواع شرکت ها میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:

ثبت شرکت بازرگانی

چنانچه شرکت بازرگانی یا جنرال ثبت شود برای شروع نوع شرکت مانند مسئولیت محدود یا سهامی خاص باید مشخص شود پس از آن مشخص شود نوع فعالیت شرکت که شامل خرید و فروش و واردات و صادرات و ترخیص کالا از گمرک می شود چیست. معمولا جهت ثبت شرکت بازرگانی در تهران، نوع شرکت مسئولیت محدود پیشنهاد می شود.بعد از اینکه شرکت ثبت شد باید کارت بازرگانی گرفته شود.

ثبت شرکت های پیمانکاری

غالبا شرکت های پیمانکاری در عرصه ی ساختمان، راه، باند، تاسیسات مکانیکی و الکترونیکی ، برق ، نیرو ، آب و فاضلاب و …  فعالیت می کنند و به دو شیوه ی مسئولیت محدود یا سهامی خاص ثبت می شوند.

برای ثبت شرکت پیمانکاری در تهران شرکت سهامی خاص دارای اعتبار بیشتری است ولی شرکت مسئولیت محدود نیز معتبر می باشد.

ثبت شرکت های هواپیمایی

جهت تشکیل شرکت های هواپیمایی- جهانگردی باید مطابق با قانون یا مجوز مربوطه پروانه گرفته شود.شرکت سهامی خاص برای این نوع شرکتها پیشنهاد می شود ، شرکت هواپیمایی  باید دست کم پانصد میلیون ریال سرمایه داشته باشد. باید دست کم ده نفر معرف خدمات آنها بشوند معرفی حداقل ۱۰ نام که معرف خدمات آنها باشد و معرفی حداقل ۱۰ آرم و یا نشان که معرف فعالیت باشد الزامی است.

ذکر این نکته ضروری است که اخذ مجوز بند ب برای تاسیس شرکت های هواپیمایی اجباری است.

ثبت شرکت های تبلیغاتی

جهت ثبت کردن شرکت تبلیغاتی باید از کانون تبلیغاتی مجوز گرفت و میتوان شرکت سهامی خاص یا مسئولیت محدود را ثبت کرد.

ثبت شرکت تعاونی

در شرکتهای تعاونی ۷نفر عضو می باشند که دو نفر آنها بازرس و پنج نفر اعضای هیئت مدیره می باشند.برای ثبت شرکت تعاونی در تهران و گرفتن مجوز به وزارت تعاون باید مراجعه شود بعد از اینکه اسم شرکت تایید شد و در بانک تعاون یک سوم سرمایه که در اساسنامه آمده است را به حساب شرکت واریز کنند.

ثبت شرکت در مناطق آزاد

چنانچه فعالیت شرکت بازرگانی باشد ثبت شرکت در مناطق آزاد شکل میگیرد.

این نوع از ثبت دارای محاسنی می باشد شامل: به مدت ۱۵ سال مالیات پرداخت نمیکند،با مشکلات گمرکی مواجه نمی شود، پس از جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی به فعالیت تجاری خود سرعت می دهد.

– صاحبان شرکت میتوانند صد در صد خارجی باشند.

– این شرکتها هر کدام کاربرد، خاصیت، و شکل مشخصی دارند و اساسنامه همشکل و مشخصی دارند.

با توجه به نوع فعالیت ،مقدار سرمایه آورده شده ، تعداد نفرات شرکا و موسسان شرکت و شیوه ی مدیریت شرکت یکی از انواع شرکتها را میتوان انتخاب کرد.بهتر است با مشاوران و کارشناسان مجرب در این مورد به صحبت نشست.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

وکیل ثبت شرکت

 

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  بخشنامه شماره 96/62813 مورخ 1396/03/31

  در خصوص لزوم رعایت دقیق مقررات مربوط به تبدیل نوع شرکت از سهامی خاص به عام ( موضوع مواد 278 و 279 لایحه اصلاحی قانون تجارت)

 • 21 فروردین

  وکیل همراه مشاور

  برترین وکلای ما در هر لحظه و هر زمان با شما در ارتباط خواهند بود

آخرین نظرات کاربران

 • علی قربانی

  ممنون از مشاوره ی دقیق شما

 • امید کیاخواه

  باید گفت برترین وکلای ثبت شرکت در تهران در مجموعه ی شما قراردارند.

دسترسی سریع

 • ثبت شرکت در کرج 
 • ثبت برند در کرج