ثبت شرکت به چه معناست

افرادی که قصد تشکیل شرکت را دارند می بایست برای اعتبار بخشی و رسمیت دادن به کسب و کار خود شرکت را در اداره ثبت شرکتها به ثبت برسانند.بعد از اینکه شرکت به ثبت رسید قراردادها رسمیت پیدا می کنند و شرکا ملزم به رعایت مفاد اساسنامه می شوند و نمی توانند نسبت به مقررات و قراردادها بی تفاوت بوده و اظهار نمایند از آن بی اطلاع بوده اند.

مراحل ثبت شرکت ها در تهران

در این قسمت به صورت مجمل به شرح مراحل ثبت شرکت پرداخته شده است. 

برای ثبت شرکت باید ازقوانین و ضوابط قوانین تجارت اطلاع داشته باشید.

برای ثبت شرکت سهامی عام در تهران  تعداد شرکا حداقل ۵ نفر می باشد وتعداد هیات مدیره یا مدیران  حداقل ۵ نفر می باشد وشرکا در این شرکت به میزان مبلغ اسمی سهام  خود دارای مسئولیت می باشند.

برای ثبت شرکت سهامی خاص در تهران  باید 3 نفر به عنوان شریک حضور داشته باشند. مبلغ 100 هزار تومان به عنوان سرمایه اولیه در نظر گرفته شده است. سه نفر به عنوان هیات مدیره یا مدیران ،و شرکا به میزان سهام خود در شرکت عهده دار مسئولیت می باشند.

در ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران 2 نفر شریک باید حضور داشته باشد و محدودیتی برای سرمایه اولیه وجود ندارد وهیات مدیره یا مدیران حداقل باید 1نفر یا بیشترباشد و شرکا به میزان سهم الشرکه در شرکت مسئولیت بر عهده دارند.

برای ثبت شرکت تضامنی در تهران حداقل شرکا ۲ نفر می باشد و برای سرمایه محدودیتی در نظر گرفته نشده است. حداقل هیات مدیره یامدیران یک نفر یا بیشتر می باشد و شرکا دارای مسئولیت تضامنی می باشند و هر شریک در برابر دیون شرکت مسئول می باشد.

در ثبت شرکت نسبی در تهران تعداد شرکا حداقل ۲ نفر می باشد .در این نوع از شرکت محدودیتی برای سرمایه در نظر گرفته نشده است و برای هیات مدیره یا مدیران شرکت حداقل یک نفر یا بیش از یک نفر تعیین شود.مسئولیت شرکا به میزان سهم الشرکه می باشد.

برای ثبت شرکت مختلط سهامی در تهران باید دست کم ۲ نفر شریک حضور داشته باشد و محدودیتی در سرمایه وجود ندارد.برای مدیریت یا هیات مدیره این نوع از شرکت یک نفر یا بیش از یک نفر باید تعیین شود.شرکای ضامن در این شرکت دارای مسئولیت نامحدود هستند و مسئولیت شرکا نیز به میزان اورده هر شریک به شرکت می باشد.

در ثبت شرکت مختلط غیر سهامی در تهران باید تعداد شرکا حداقل ۲ نفر باشد و محدودیتی برای سرمایه وجود ندارد و دست کم یک نفر یا بیش از یک نفر به عنوان مدیر یا هیات مدیره باید انتخاب شوند.در این نوع از شرکت شرکای ضامن دارای مسئولیت نامحدود می باشند و باقی شرکا به میزان مبلغ اسمی سهام خود دارای مسئولیت هستند.

در ثبت شرکت تعاونی در تهران تعداد شرکا دست کم ۷ نفر می باشد و محدودیتی برای سرمایه اولیه تعیین نشده است .هیات مدیره یا مدیران در این شرکت ۳ تا ۷ نفر است و چنانچه سهامی باشد مسئولیت شرکا به میزان مبلغ اسمی سهامداران می باشد و چنانچه غیر سهامی باشد رضایت شرکا که در اساسنامه نیز قید شده است مبنا خواهد بود.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

وکیل ثبت شرکت

 

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  بخشنامه شماره 96/62813 مورخ 1396/03/31

  در خصوص لزوم رعایت دقیق مقررات مربوط به تبدیل نوع شرکت از سهامی خاص به عام ( موضوع مواد 278 و 279 لایحه اصلاحی قانون تجارت)

 • 21 فروردین

  وکیل همراه مشاور

  برترین وکلای ما در هر لحظه و هر زمان با شما در ارتباط خواهند بود

آخرین نظرات کاربران

 • علی قربانی

  ممنون از مشاوره ی دقیق شما

 • امید کیاخواه

  باید گفت برترین وکلای ثبت شرکت در تهران در مجموعه ی شما قراردارند.

دسترسی سریع

 • ثبت شرکت در کرج 
 • ثبت برند در کرج