یکی از تفاوت های شرکت تولیدی با دیگر شرکت ها موضوع فعالیتی آن ها می باشد .تولید همان گونه که از اسم آن مشخص است یعنی ایجاد محصول و یا کالایی تازه بر اساس مواد مصرفی موجود .

هدف اصلی که شرکت های تولیدی ایجاد و تولید محصولات جدید می باشد . در نتیجه جهت کسب درآمد بیشتر مواد مصرفی اولیه بیشتری را تهیه کرده تا محصول جدید را تولید نمایند و در بازار عرضه کنند . جهت ثبت شرکت های تولیدی بهتر باتوجه به موضوع فعالیت تولیدی آن الزامی است مجوز از سوی سازمان صنایع ، معادن و بهداشت و... را دریافت نمایند .  شرکت های تولیدی در قالب های خاصی تأسیس می شوند از جمله :

الف ) شرکت تولیدی صنعتی سهامی خاص

ب) شرکت تولیدی صنعتی با مسدولیت محدود

شرایط ثبت شرکت تولیدی در تهران

شرایط ثبت شرکت تولیدی سهامی خاص : شرکت دارای حداقل اعضا 3 نفر عضو هیئت مدیره و دو بازرس و علی البدل باشد . سرمایه اولیه شرکت حداقل 1.000.000 میلیون ریال باشد .که از این سرمایه 35 در صد آن در بانک واریزی انجام شده و گواهیی تاییدیه بانکی دریافت شود .  

شرایط ثبت شرکت تولیدی با مسئولیت محدود شرکا تشکیل دهنده آنها حداقل می تواند 2 نفر باشد که الزامی است بالای 18 سال باشد . سرمایه اولیه در زمان تأسیس 100 هزار تومان باشد که شرکا تعهد بر قروض و بدهی های شرکت می باشند .

مدارک  مورد نیاز جهت ثبت شرکت تولیدی در تهران

مدارک برای ثبت شرکت را جداگانه برای شرکت با سهامی خاص و با مسئولیت محدود در ذیل عنوان می شود .

الف) مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت تولیدی صنعتی سهامی خاص در تهران

 1. اقرار نامه شرکت را تنظیم و کلیه اعضا شرکت آن را امضا نمایند .
 2. مدارک کارت ملی و شناسنامه کلیه اعضا و مدیران
 3. اخذ گواهی عدم سوء پیشینه و ارائه آن
 4. ارائه وکالتنامه در صورتی که وکیل و یا نماینده قانونی ثبت شرکت را بر عهده گیرد .
 5. گواهی تاییدیه مبلغ 35 در صد سرمایه
 6. مجوز فعالیت برای شرکت های تولیدی باتوجه به موضوع فعالیت الزامی می باشد .

ب) مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت تولیدی صنعتی با مسئولیت محدود در تهران

 1. اقرار نامه شرکت را تنظیم همه اعضا ومدیران شرکت آن را امضا نمایند .
 2. مدارک کارت ملی و شناسنامه کلیه اعضا و مدیران بازرسین
 3. اخذ گواهی عدم سوء پیشینه و ارائه آن
 4. ارائه وکالتنامه در صورتی که وکیل و یا نماینده قانونی ثبت شرکت را بر عهده گیرد .
 5. گواهی تاییدیه مبلغ 35 در صد سرمایه از بانک
 6. مجوز فعالیت برای شرکت های تولیدی باتوجه به موضوع فعالیت الزامی می باشد .

مراحل ثبت شرکت تولیدی در تهران

مراحل ثبت شرکت تولیدی را اگر خود متقاضی انجام دهد : اولین مرحلهخ باید موضوع فعالیت تولیدی شرکت را مشخص نمایید که بر اساس آن مدارک اصلی شرکت از جمله اساسانامه ، اقرار نامه و ... را تنظیم و تنهیه نمایید . تنظیم این اوراق باید از راهنمایی و مشاوره افراد متخصص استفاده نمایید . در نتیجه بعد از آماده و محیا سازی کلیه مدارک شرکت اقدام به ثبت شرکت در سامانه ادهر ثبت شرکت کرده مراحل اولیه ورود اطلاعات هویتی در سایت وارد نمایید . باید توجه کنید در انتها ثبت نام با گزینه تآیید نهایی امکان ویرایش ندارید در نتیجه در مرحله اول با وراد کردن اطلاعات درست دقت نمایید . اطلاعاتی از قبیل : مشخصات اعضا و مدیران / آدرس دفت دفتر مرکیزی / شعبات در صورت وجود /سمت اعضا / موضوع فعالیت تولیدی / ....

در صورتی که ثبت شرکت تولیدی را به متخصصان وکیل ثبت بسپارید : در شروع کار جلسه ای با مدیران شرکت برگزار کرده در این جلسه مشاوره ای مفید در زمینه ثبت را به شما مدیر محترم ارائه میدهیم . کلیه مدارک فوق الذکر را متقاضی باید آماده نماید در صورتی که در آ»اده سازی این مدارک با مشکل بر خوردیدی می توانید از مشاوران و کارشناسان وکیل ثبت کمک بخواهید . در ارتباط با موضوع فعالیتی شرکت بعد از آماده سازی مدارک شرکت به صورت کاملا تخصصی تنظیم و تدوین آن را کارشناسان به عهده می گیرند .

همانند سایر شرکت ها ثبت در سامانه اینترنتی سازمان ادهر ثبت شرکت ها انجام می گیرد . کارشناسان بر اساس مدارک متقاضی اطلاعات را به صورت دقیق وارد کرده و برای شرکت به انتخاب متقاضی تعیین نام می کنند که این نام ها مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد . در سامانه ثبت می نمایند. اوراق اساسی شرکت ( اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه ، متن صورتجلسه ) را منتظم می نمایند . مدارک را از طریق پست می توان به اداره ثبت شرکت ها ارسال کرد .کارشناسان اداره ثبت شرکت ها باتوجه به اطلاعات و مدارک متقاضی نتیجه نهایی را بعد از گذشت 20 الی 25 روزکاری اعلام و در آگهی تأسیس شرکت انتشار می یابد .

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

وکیل ثبت شرکت

 

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  بخشنامه شماره 96/62813 مورخ 1396/03/31

  در خصوص لزوم رعایت دقیق مقررات مربوط به تبدیل نوع شرکت از سهامی خاص به عام ( موضوع مواد 278 و 279 لایحه اصلاحی قانون تجارت)

 • 21 فروردین

  وکیل همراه مشاور

  برترین وکلای ما در هر لحظه و هر زمان با شما در ارتباط خواهند بود

آخرین نظرات کاربران

 • علی قربانی

  ممنون از مشاوره ی دقیق شما

 • امید کیاخواه

  باید گفت برترین وکلای ثبت شرکت در تهران در مجموعه ی شما قراردارند.

دسترسی سریع

 • ثبت شرکت در کرج 
 • ثبت برند در کرج