ما در این مقاله می خوهیم به مطالبی درباره اخذ گواهی ارزش افزوده در تهران مطالبی را ارائه نماییم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

اخذ گواهی ارزش افزوده در تهران

یکی از موارد مهم رویه اجرایی نظام مالیات بر ارزش افزوده، اخذ جواز فعالیت در ارگان مالیاتی مورد است.یکی از این مجوزها "گواهینامه ثبت نام در نظام مالیات بر ارزش افزوده" است.

احتمال اینکه هنوز افرادی که در رسته کاری فروش کالا یا ارائه خدمات میباشند، در مورد این گواهینامه اطلاعی نداشته باشند بسیار بالاست. اما آن را در صورتحساب های مالیاتیشان محاسبه و از خریداران خود دریافت مینمایند در حالیکه اشخاص حقیقی و حقوقی میبایستی مجوز لازمه را برای اعمال قانونی پس از اتمام مراحل ثبت نام و تکمیل پرونده مالیاتی در سازمان مالیات بر ارزش افزوده دارا باشند در غیر این صورت مبلغ دریافتی فروشندگان کالا یا ارائه کنندگان خدمات غیرقانونی، و بایستی از صورتحساب فروشندگان کسر شود.  

گواهی ارزش افزوده گواهینامه ایست که از سوی سازمان امور مالیاتی صادر میگردد. که با تشخیص حوزه مالیات بر ارزش افزوده بصورت 6 ماهه و یکساله صادر شده و میبایستی توسط اشخاص حقیقی و حقوقی از نهاد مالیاتی تمدید گردد. در صورت عدم ارائه به موقع از سوی اشخاصی که دارای این گواهینامه میباشند مورد شمول جرایم سنگینی خواهند بود.

در مورد ارزش افزوده بر کالا یا خدمات، هر دوی خریداران و فروشندگان وظایفی دارند که میباید آن را اعمال کنند، فروشندگان کالا و خدمات مشمول این قانون باید به مشتریان خود گواهی ثبت نام ارزش افزوده ارائه کنند و خریداران نیز به هنگام پرداخت مبلغ مالیات بر ارزش افزوده، مباید گواهینامه را از فروشندگان در خواست کنند.

نکته مهمی که در اخذ و تمدید گواهی ارزش افزوده وجود دارد.

منظور از ارزش افزوده، مابالتفاوت بین ارزش کالاها و خدمات ارائه شده با ارزش کالاها و خدمات حاصل شده یا خریداری شده در دوره قبل از آن است. علت تشریح و توضیح مفاهیم گزارش ارزش افزوده و خود مالیات بر ارزش افزوده، اهمیت و بزرگی و عظمت حجم این نوع مالیات ها در جهان اکنون است.

مراحل اخذ گواهی ارزش افزوده در تهران

 • ثبت نام اولیه ارزش افزوده.
 • ارائه برگ ثبت نام اولیه به همراه مدارک ثبت  نام اولیه ارزش افزوده.
 • ثبت نام مرحله دوم بعد از آمدن رمز عبور.
 • ارائه کلیه مدارک فوق به اداره دارایی ( برگه اولیه و مرحله دوم ثبت نام و شناسه کاربری و رمز عبور – اظهارنامه برای سه ماهه های سالهای قبل از تأسیس، تا سالی که قرار است ارزش افزوده ثبت نام و گواهی صادر شود - نامه ( به شرح مذکور در ذیل ) – کپی تمام قراردادها برای ثبت نام مرحله آخر و صدور گواهی ارزش افزوده.
   

مدارک مورد نیاز جهت اخذ گواهی ارزش افزوده در تهران

 1. کد اقتصادی .
 2. کپی مدارک اعضای شرکت اعم از شناسنامه و کارت ملی ( براساس آخرین تغییرات)
 3.  آگهی تاسیس شرکت .
 4. اخرین تغییرات شرکت.
 5. وکالتنامه.
 6. آدرس کامل سکونت پیمانکار.
 7.  تلفن ثابت و همراه پیمانکار و در صورت امکان مدیر عامل.
 8. کد پستی پیمانکار.
 9.  مجوز فعاليت (گواحي صلاحيت يا نام شركت در سايت رتبه بندي)
 10.  كد پستي دفتر و يا در صورت نبود كد پستي محل فعاليت يا منزل.

مدارک لازم برای مرحله آخر ارزش افزوده در تهران

 1.  نام بانک شرکت .
 2. نام شعبه بانک.
 3. کد شعبه.
 4.  شماره حساب.
 5.  تلفنن ریس هیات مدیره.
 6.  کد پستی و آدر رئیس هیات مدیره.
 7.  کد اقتصادی.
 8. آخرین تغییرات.
 9. مدارک آخرین اعضا.
دلایل جرایم مالیاتی ارزش افزوده

عدم ثبت نام مودیان در موعد مقرر. عدم صدور صورتحساب عدم درج صحیح قیمتها در صورتحساب. عدم درج و تکمیل اطلاعات صورتحساب طبق نمونه اعلام شده. عدم تحویل اظهارنامه از تاریخ ثبت نام یا شناسایی به بعد حسب مورد عدم تسلیم دفاتر و اسناد و مدارک با مطالعه اجمالی ماده 22 و 23 به دشوار بودن جرائم آن پی برد.

این مواد ذکر شده حاکی از این هستند که در اجرای این قوانین میباید دقت لازم را برای اینکه حتی کوچکترین اشتباه نیز در این صورتحسابها نداشته باشید و اظهارنامه ها در موعد مقرر بدون کوچکترین نقص و عیب ارائه شود. باید به این نکته توجه داشت که : اخیرا برای اخذ گواهینامه ثبت نام در مالیات بر ارزش افزوده بایستی اظهارنامه هر دوره مطابق با تکالیف مقرر شده در ماده 169 قانون مالیاتهای مستقیم انجام شود.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با وکیل ثبت شرکتها در ارتباط باشید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

وکیل ثبت شرکت

 

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  بخشنامه شماره 96/62813 مورخ 1396/03/31

  در خصوص لزوم رعایت دقیق مقررات مربوط به تبدیل نوع شرکت از سهامی خاص به عام ( موضوع مواد 278 و 279 لایحه اصلاحی قانون تجارت)

 • 21 فروردین

  وکیل همراه مشاور

  برترین وکلای ما در هر لحظه و هر زمان با شما در ارتباط خواهند بود

آخرین نظرات کاربران

 • علی قربانی

  ممنون از مشاوره ی دقیق شما

 • امید کیاخواه

  باید گفت برترین وکلای ثبت شرکت در تهران در مجموعه ی شما قراردارند.

دسترسی سریع

 • ثبت شرکت در کرج 
 • ثبت برند در کرج