وکیل ثبت شرکتها در این مقاله می خواهد به مطالبی درباره ثبت موسسه در تهران بپردازد تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

ثبت موسسه در تهران

موسسه عبارت است از یک بخش که با نامی مشخص و با اهدافی تعیین شده با مالکیتی خصوصی یا عمومی ترکیب می شود. یکی از عمده فعالیت های آن انتفاعی و غیر انتفاعی می باشد . می توان نام دیگر موسسه را واحد اقتصادی عنوان کرد . موسسات را به 3 دسته تقسیم بندی می کنند از جمله این دسته ها : معیار مالکیت ، نوع فعالیت ،هدف از فعالیت می باشد.

موسسه های غیر تجارتی به دو قسمت تقسیم می شوند:

الف)موسسه هایی که هدف آن ها جلب منافع و تقسیم آن میان اعضای خود نمی باشد به اینگونه از موسسه ها موسسه های غیرانتفاعی گفته می شود.موسسه های خیریه و انجمن های اسلامی و تخصصی و گروه ها و صندوق های قرض الحسنه و گروه های سیاسی موسسه های غیرانتفاعی می باشند.
ب)موسسه هایی که هدفشان جلب منافع مادی و تقسیم منافع ذکر شده میان اعضای خود و یا...باشد همانند کانون های فنی و حقوقی و موسسه هایی که هدفشان ارائه خدمات شهری مانند نظافت و فضای سبز می باشد.

مدارک لازم در جهت ثبت موسسه غیر تجاری در تهران

 1. فرم تقاضانامه ثبت موسسه از اداره ثبت شرکتها دریافت و تکمیل شود . توسط شرکا الزامی است امضا شود( دو رونوشت)
 2. اساسنامه ثبت موسسه تنظیم شود و کلیه اعضا ذیل اوراق را امضا نمایند. ( دو رونوشت)
 3. صورت جلسه مجمع عمومی موسسین جهت ثبت موسسه تنظیم شود (  دو رونوشت)
 4. مدارک شناسایی شرکا و اعضا کارت ملی و شناسنامه و کارت پایان خدمت ( اصل و رونوشت برابر اصل )
 5. موضوع فعالیتی شرکت اخذ مجوز از مرجع ذی صلاح ( اصل و رونوشت برابر اصل )
 6. در ثبت موسسه میزان سرمایه به هر میزانی که باشد قید شود.

نکات قابل توجه نام انتخابی : نام که برای موسسه در نظر گرفته می شود الزاما آبد مطابق قوانی موصوبه انتخاب شود از جمله می توان گفت : فارسی باشد و جز حروف و کلمات غیر فارسی بیگانه نباشد . با فرهنگ و موازین جمهوری اسلامی ایران سنخیت داشته باشد . سابقه ثبت به صورت ثبت قبلی نداشته باشد . جدید باشد . بهتر است دارای معنا و مفهئم هماهنگ با فعالیت کاری باشد.

مراحل ثبت موسسه در تهران

ثبت موسسه به صورت الکترونیکی در سامانه اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری به نشانی http://irsherkat.ssaa.ir قبل از اقدام به ثبت ، بهتر است برخی تصمیمات و مدارک آماده و محیا شود از جمله تصمیماتی مانند میزان سرمایه،نام منتخب،سمت اعضا و مدت مأموریت آنها،و هم چنین میزان سرمایه که باخود وارد می کنند باید در موسسه تصمیم گیری و مشخص شود.  

ثبت در سامانه اداره ثبت شرکت را انجام داده اطلاعات اولیه وارد نمایید .یکی از موارد مهم شماره تماس متقاضی می باشد که با صحیح وارد کردن آن ابلاغیه هایی از قبیل رمز و شماره اظهارنامه و تایید مدارک نتیجه بررسی ها نام تایید شده برای آن ارسال می شود.

الزامی است بعد از اقدام به ثبت در سامانه ، مرحله بعد مدارک را کپی برابر اصل کرده و از طریق پست به اداره  ثبت شرکت ها ارسال نمایند .الزامی مدارک اصلی شرکت ( تقاضانامه،صورتجلسه موسسه،اساسنامه ) چاپ شده و کلیه اعضا اوراق را امضا نمایند سپس ارسال شود.پس از تایید مدارک در اداره ثبت شرکت ها،دفتر نویسی شده و شماره ثبت موسسه اختصاص داده می شود .روزنامه رسمی صادر می شود.

وکیل ثبت شرکتها آماده ارائه خدمات به متقاضیان محترم می باشد، چنانچه در هر کدام یک از مراحل ثبتی با هر سوال و مسئله ای روبرو شدید می توانید با ما در ارتباط باشید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

وکیل ثبت شرکت

 

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  بخشنامه شماره 96/62813 مورخ 1396/03/31

  در خصوص لزوم رعایت دقیق مقررات مربوط به تبدیل نوع شرکت از سهامی خاص به عام ( موضوع مواد 278 و 279 لایحه اصلاحی قانون تجارت)

 • 21 فروردین

  وکیل همراه مشاور

  برترین وکلای ما در هر لحظه و هر زمان با شما در ارتباط خواهند بود

آخرین نظرات کاربران

 • علی قربانی

  ممنون از مشاوره ی دقیق شما

 • امید کیاخواه

  باید گفت برترین وکلای ثبت شرکت در تهران در مجموعه ی شما قراردارند.

دسترسی سریع

 • ثبت شرکت در کرج 
 • ثبت برند در کرج