موسسین و متقاضیانی که پس از اجتماع سهامداران و شرکا و اخذ مجوزهای فعالیت لازم اقدام به تأسیس شرکتهای تجاری در تهران می نمایند . می توانند جهت رسمیت شناختن ثبت شرکت در تهران مراحل آن را در اداره ثبت شرکتها انجام دهند :

نحوه ثبت شرکت در تهران

 پروسه ثبت شرکت تا هنگام به دست آوردن نتیجه یعنی صادر شدن آگهی شرکت به مراجعه حضوری نیازی ندارد و کلیه مرحله های ثبت آن به شکل اینترنتی و به وسیله سامانه ثبت شرکت ها صورت می گیرد . در ادامه این مبحث سعی شده است تا درباره چگونگی ثبت هر مرحله به اختصار توضیح داده شود.

وکیل ثبت شرکتها دارای دپارتمان تخصصی در زمینه ثبت شرکت در تهران 

🔷 اطلاعات متقاضی :

در نخستین مرحله بایستی اطلاعات شخص درخواست کننده قید شود لازم به ذکر است که این شخص هم می تواند شخصی از اعضاء شرکت باشد و یا نماینده قانونی باشد که امور ثبت شرکت را به دست گرفته است.

🔷 نام های درخواستی شرکت :

در این قسمت شما بایستی 5 نام مورد نظر را به ترتیب اولویت انتخاب نمایید توجه داشته باشید که اسم های مورد درخواست بایستی حداقل از سه سیلاب(سه کلمه خاص)تشکیل شده باشد.

جهت اطلاع از انتخاب نام شرکت می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید.

🔷 موضوع فعالیت شرکت :

در سومین مرحله از پروسه ثبت شرکت موضوع فعالیت شرکت قرار می گیرد، در رابطه با  انواع موضوعات شرکت ، اعم از موضوعات نیازمند مجوز و موضوعات بدون نیاز به مجوز در این قسمت از سایت توضیحات لازم قرارداده شده است.

🔷 آدرس دفتر مرکزی شرکت :

در این مرحله از فرآیند ثبت شرکت بایستی  آدرس و کدپستی و شماره تلفن دفتر مرکزی شرکت به صورت کاملا  دقیق ذکر شود.

🔷 سرمایه اولیه شرکت:

در مرحله پنجم از سامانه ثبت شرکت ها  بایستی مقدار و اندازه  سرمایه اولیه شرکت ذکر شود که نوع آن در شرکت های با مسئولیت محدود و سازمان های سرمایه نقدی و در شرکت های سهامی خاص با نام عادی یا بی نام عادی می باشد.

🔷 اشخاص شرکت:

در این قسمت مشخصات کامل هویتی و شناسنامه ای و آدرس و شماره تماس دقیق تمامی افراد بایستی ذکر گردد.

🔷 سهام یا سرمایه هرشخص:

در مرحله هفتم از سامانه ثبت تاسیس شرکت ها مقدار سرمایه یا سهام هرفرد بایستی به صورت دقیق ذکر شود.

🔷 سمت اشخاص:

در این مرحله افرادی که در مرحله ششم معرفی شده اند  ، مقام های آن ها معین می شود که به منظور هر شرکت بایستی حتما مقام های مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره مشخص شود ، هم چنین افراد شرکت قادر می باشند  با عنایت به جلسه موسسین شرکت مقام های دیگری را انتخاب کنند.

🔷 ارتباط بین اشخاص :

در صورتی که در شرکت وکیل و یا نماینده قانونی وجود دارد در این قسمت قید می شود.

🔷 شعب شرکت :

در صورتی که در دیگر واحد های ثبتی شعبه ای وجود دارد آدرس دقیق شعبه و نام مدیران آن در این قسمت بلایستی قید گردد.

🔷 روزنامه و سال مالی :

در شرکت های سهامی خاص بایستی یکی از روزنامه های کثیرالانتشار به منظور آگهی های شرکت انتخاب گردد و در شرکت های با مسئولیت محدود و موسسه ها  نیازی به انتخاب روزنامه نمی باشد،هم چنین روز و ماه سال مالی هرشرکت در این قسمت معین می گردد  که به طور معمول یکم فروردین هرسال است.

🔷 متن صورتجلسه:

در این قسمت بایستی صورتجلسه موسسین هر شرکت قید گردد که در آن هیئت مدیره شرکت معین می گردد.

🔷 تقاضانامه یا اظهارنامه:

در شرکت های سهامی خاص و موسسه های  غیرتجاری اظهارنامه ودر شرکت های مسئولیت محدود تقاضانامه می باشد.

🔷 اساسنامه شرکت :

در شرکت های با مسئولیت محدود اساسنامه دربردارنده  26 ماده و دو تبصره ،در موسسه های غیرتجاری 26 ماده و در شرکت های سهامی خاص 64 ماده و 11 تبصره می باشد.

🔷 شرکت نامه:

در شرکت های سهامی خاص و هم چنین در موسسه های غیرتجاری شرکت نامه جزء ورقه های  شرکت شمرده  نمی شود و به بیانی  ساده تر این دونوع ثبت تاسیس دربردارنده  شرکت نامه نمی باشند اما  بایستی در شرکت های با مسئولیت محدود متن شرکت نامه تنظیم شود.

🔷 آخرین مرحله ثبت تاسیس در سامانه تایید مدارک می باشد ، در این مرحله مدارک مورد نیاز مربوط به ثبت تاسیس مورد تقاضا  ذکر می گردد که بعد از تایید  و تصدیق می توان گزینه ی پذیرش نهایی را انتخاب کرد.

شایان ذکر است که در زمان ثبت اینترنتی شرکت در بالای صفحه یک کد پیگیری نمایان می گردد که با دربر داشتن این کد می توان در صورت خروج از سامانه با رجوع نمودن  به قسمت پیگیری درخواست و قید این کد کلیه مرحله های  انجام داده شده را دوباره اخذ  نمود،هم چنین بعد از قبولی نهایی تقاضای ثبت تاسیس پس از حدود 48 ساعت نتیجه ی نام های درخواستی شرکت معین  می شود که  بایستی بعد از تعیین نام شرکت مدارک مورد نیاز به اداره ثبت شرکت ها ارسال شود.

سرعت و دقت بالا

وکیل ثبت شرکت

 

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  بخشنامه شماره 96/62813 مورخ 1396/03/31

  در خصوص لزوم رعایت دقیق مقررات مربوط به تبدیل نوع شرکت از سهامی خاص به عام ( موضوع مواد 278 و 279 لایحه اصلاحی قانون تجارت)

 • 21 فروردین

  وکیل همراه مشاور

  برترین وکلای ما در هر لحظه و هر زمان با شما در ارتباط خواهند بود

آخرین نظرات کاربران

 • علی قربانی

  ممنون از مشاوره ی دقیق شما

 • امید کیاخواه

  باید گفت برترین وکلای ثبت شرکت در تهران در مجموعه ی شما قراردارند.

دسترسی سریع

 • ثبت شرکت در کرج 
 • ثبت برند در کرج