ما در این مقاله تلاش و کوشش نموده ایم تا در مورد چگونگی ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران مطالبی را به متقاضیان ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران ارائه نماییم متقاضیان محترم تا انتهای مقاله همراه ما باشید و چنانچه با هر سوال یا موردی روبرو شدید با مشاوران کاردان و کارشناسان خبره وکیل ثبت شرکت ها در ارتباط باشید.

شرکت با مسئولیت محدود چیست؟

شرکت با مسئولیت محدود شرکتی می باشد که بین دو یا چند نفر به منظور کارهای تجارتی تشکیل شده است و هر کدام یک از شرکا بدون اینکه سرمایه آن ها به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد تنها تا اندازه ی سرمایه ای که به شرکت آورده اند عهده دار قروض و تعهدات شرکت می باشند.شایان ذکر است که در اسم شرکت باید عبارت با مسئولیت محدود ذکر شود و هم چنین اسم شرکت نبایستی ضمانت کننده اسم هیچ کدام یک از شرکا باشد چنانچه غیر از این باشد و اسم شریکی در اسم شرکت قید شده باشد در برابر اشخاص ثالث مسئولیت تضامنی خواهد داشت.در قراداد تشکیل شرکت با مسئولیت محدود که میان شرکا به امضا می رسد همانند شرکت های دیگر رضایت شرکا بایستی بدون اشکال و عیب مانند اشتباه،کراهت و حقه بازی باشد.به بیان دیگر هر شرکت بایستی با خواست و اراده ی خود شرکت یا شرکتنامه را به امضا برساند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود بایستی مدارکی که در ذیل ذکر شده اند آماده و اسکن شود و به مرجع ثبتی ارائه گردد:

 1. کارت ملی برابر اصل کلیه سهامداران ارائه گردد. توجه داشته باشید که برابر اصل در مراجع قضایی یا دفاتر اسناد رسمی صورت می گیرد. 
 2. رونوشت برابر اصل شناسنامه شرکاء و مدیران ارائه گردد.
 3. تقاضانامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در 2 نسخه کامل شود و ذیل تقاضانامه توسط کلیه سهامداران به امضا برسد.(لازم به ذکر است اوراق تقاضانامه و شرکتنامه به دلیل بهادار بودن صرفاَ می بایست از محل اداره ثبت شرکت ها تهیه گردند.)
 4. شرکت نامه در دو نسخه کامل گردد و ذیل شرکت نامه توسط کلیه سهامداران به امضا برسد.
 5. اساسنامه در 2نسخه  کامل شود و به وسیله ی همه ی سهامداران تمام صفحات آن به امضا برسد. 
 6. صورت جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت مدیره در 2 نسخه که به امضا سهامداران و بازرسین رسیده باشد ارائه گردد.
 7. در صورت نیاز مجوز اخذ و ارائه گردد. 
 8. تاییدیه هیئت مدیره اشخاص حقوقی سهامدار،مبنی بر غیر دولتی بودن آن ارائه گردد.
 9.  در صورتیکه سهامداران و اعضا هیئت مدیره از بین اشخاص حقوقی باشند معرفی نامه نمایندگان ارائه گردد هم چنین، ارائه  رونوشت روزنامه رسمی آگهی تاسیس یا آخرین تغییرات آن الزامی می باشد.
 10. گواهی عدم سوءپیشینه برای کلیه اعضا باید اخذ و ارائه گردد.
 11.  در صورت نیاز و بنا به تشخیص کارشناس اداره ثبت شرکت ها مجوز باید اخذ و ارائه گردد. 

در جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراحل تغییر نام شرکت در تهران به مقاله آن مراجعه نمایید.

مراحل ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود نخست بایستی مدارکی که در بالا ذکر شده است را آماده کنید پس از آن به پایگاه اینترنتی اداره ثبت شرکت ها به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir مراجعه نمایید و اطلاعات مورد تقاضا اعم از نوع شرکت،سرمایه شرکت و اعضای شرکت را کامل نمایید.
پس از آن باید برای نام شرکت خود 5 اسم را به ترتیب اولویت انتخاب کنید.توجه داشته باشید که اسم های انتخابی باید شرایطی به شرح ذیل داشته باشند:

 1. دارای معنا و مفهوم باشد.
 2. با فرهنگ اسلامی مطابقت داشته باشد.
 3. سابقه ثبت نداشته باشد.

پس از انتخاب نام کارشناس حقوقی به ترتیب اولویتی که وارد نمودید با یکی از اسم ها موافقت خواهد نمود و به بررسی سایر اطلاعات درج شده در سامانه می پردازد.چنانچه اطلاعات دارای نقص باشد برای شما درسامانه ابلاغ رفع نقص ارسال می شود و باید نقص را رفع نمایید ودر صورت عدم نقص ، آن را تایید می کند. پس از پذیرش اینترنتی، باید نسخه اصلی صورت جلسات تنظیمی و ضمائم آن ها را از طریق باجه های پست به صورت سفارشی به آدرس ذکر شده در تاًییدیه ی پذیرش ارسال نمایید.با تکمیل فرم ها و ارسال آن به اداره ی ثبت شرکت ها اگر صورتجلسه ی شما دارای نقص باشد، برای شما ابلاغ رفع نقص ارسال می شود و باید رفع نقص نمایید و در حالتی دیگر حتی ممکن است صورتجلسه ی شما رد شود که در این حالت دلایل رد صورتجلسه طی ابلاغیه ای به شما اعلام می گردد تا نسبت به صدور صورتجلسه ی جدید اقدام نمایید. بعد از پذیرش مدارک مسئول اداره ،دستور ثبت در دفتر ثبت شرکت ها را صادر می کند و مشخصات محتویات در دفاتر مخصوص ثبت می شود.مسئول دفتر شروع به ثبت و پیش نویس آگهی تاسیس شرکت در دفتر ثبت شرکت ها می نماید . کارت شناسایی متقاضیان را اخذ می کند وآن را با مشخصات مندرج در شرکتنامه  تطبیق می دهد. احراز هویت متقاضیان ،اخذ امضا از متقاضیان در ذیل ثبت در دفتر، تصدیق متقاضیان تحت عنوان ثبت با سند برابر است ،نوشتن شماره ی ثبت در اظهارنامه و شرکتنامه ی شرکت از سایر اقدامات مسئول دفتر می باشد.سپس مسئول دفتر، تشکیل پرونده داده و در روی آن از لحاظ تکمیل امضاگواهی می نماید.بعد از ثبت شرکت،متصدی ثبت باید نسخه ثانی تقاضانامه را با قید تاریخ و نمره ثبت،امضاء و به مهر اداره ممهور نموده و به متقاضی بدهد،این سند،"سند ثبت شرکت"محسوب خواهد شد.درج در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران.با توجه به ماده 6 نظامنامه ی قانون تجارت وزارت عدلیه و ماده ی 197 قانون تجارت در ظرف مدت یک ماه از تاریخ ثبت شرکت،باید خلاصه ی شرکت نامه و منضمات آن توسط اداره ثبت در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و یکی از جراید کثیرالانتشار مرکز اصلی شرکت به هزینه خود شرکت منتشر گردد.

از اینکه ما را انتهای مقاله همراهی نمودید سپاسگزاریم.

سرعت و دقت بالا

وکیل ثبت شرکت

 

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  بخشنامه شماره 96/62813 مورخ 1396/03/31

  در خصوص لزوم رعایت دقیق مقررات مربوط به تبدیل نوع شرکت از سهامی خاص به عام ( موضوع مواد 278 و 279 لایحه اصلاحی قانون تجارت)

 • 21 فروردین

  وکیل همراه مشاور

  برترین وکلای ما در هر لحظه و هر زمان با شما در ارتباط خواهند بود

آخرین نظرات کاربران

 • علی قربانی

  ممنون از مشاوره ی دقیق شما

 • امید کیاخواه

  باید گفت برترین وکلای ثبت شرکت در تهران در مجموعه ی شما قراردارند.

دسترسی سریع

 • ثبت شرکت در کرج 
 • ثبت برند در کرج