موارد زیاد و مختلفی وجود دارد که شامل هزینه های ثبت شرکت می گردد. این موارد مشتمل بر هزینه پایه ثبت، حق الثبت شرکت نزد اداره ثبت شرکت ها ، حق ابطال تمبر سرمایه ، حق الوکاله وکیل ثبت شرکت ، هزینه های پستی ، حق الچاپ آگهی روزنامه رسمی و هزینه آگهی روزنامه کثیر الانتشار می باشد. علاوه بر این نوع شرکت و تعداد نفرات و موضوع فعالیت می تواند در هزینه ثبت شرکت ، موثر باشد.برای مثال حق الثبت شرکت با مسئولیت محدود با شرکت سهامی خاص که دارای پیچیدگی های ثبتی و اداری می باشد ، تفاوت خواهد داشت. حق الزحمه موسسات ثبتی حقوقی از آنجا که متغیر می باشد در ثبت شرکت تاثیر گذار می باشد. هزینه ها در شهرهای کوچک در مقایسه با مراکز استان و کلان شهرها دارای تفاوت می باشد. علاوه بر این موضوع فعالیت شرکت بر هزینه ثبت شرکت تاثیرگذار می باشد. برای نمونه چنانچه موضوع فعالیت شرکت طولانی باشد و دارای موارد مختلفی باشد و از حد معمول یعنی سه سطر روزنامه بیشتر باشد ، به طور حتم هزینه ی ثبت شرکت نیز بیشترخواهد شد. باید این مساله را مد نظر قرارداد که اشخاصی که برای ثبت شرکت خود با برنامه های بلند مدت تجاری اقدام می کنند و در انجام امور پیگیر می باشند در عرض مدت کمی ، تمامی هزینه های ثبت شرکت به علاوه ی دیگر هزینه ها برای آنها جبران خواهد شد ، همچنین در صورت افزایش تعداد شرکا یا سهامداران از آنجا که هزینه ثبت شرکت تقسیم می گردد به شما کمک خواهد شد .

برای کسب اطلاعات در مورد هزینه های ثبت شرکت و مراحل ثبت شرکت بازرگانی در تهران مقاله ما را مطالعه فرمائید.

ثبت آگهی شرکت

پایگاه اطلاعات و قوانین کشور، روزنامه ی رسمی کشور می باشد که رکن قانونی اطلاع رسانی حقوقی می باشد. چاپ و انتشار بعضی از آگهی های قانونی قضایی مانند آگهی های مربوط به تاسیس و ثبت شرکت ها و علائم تجاری از وظایف و اختیارات روزنامه رسمی می باشد. بعد از گذراندن مراحل ثبت شرکت و کامل کردن مدارک و تحویل گرفتن کد ثبتی شرکت باید اقدام به درج آگهی در روزنامه ی رسمی کرد.

طریقه ی ثبت آگهی شرکت در روزنامه ی رسمی

درخواست کنندگان ثبت آگهی در روزنامه رسمی، باید به سایت روزنامه رسمی کشور به نشانی  http://rrk.ir مراجعه کرده و اقدام به ثبت آگهی در روزنامه رسمی نمایند.

مراحل ثبت آگهی ثبت شرکت در روزنامه رسمی کشور

 • با مراجعه به سایت ذکر شده در سمت چپ سایت در قسمت ثبت نام کاربر جدید کلیک نمائید.
 • برای دریافت پیامک شماره موبایل را قید کرده و برای دریافت نسخه کاغذی روزنامه آدرس و کدپستی را قید نمائید.
 • بعد از تایید اطلاعات با ثبت کردن نام کاربری و رمز عبور به صفحه کاربری خود وارد شوید.
 • پس از ورود به صفحه شخصی من، روی قسمت هزینه آگهی کلیک نمائید ،شماره مکانیزه 18 رقمی را وارد کرده و رمز دوم را درج کرده و اطلاعات بانکی خود را ثبت نمایید.
 • پس از تادیه هزینه ی آگهی شماره پیگیری به شما ارائه می شود که از این طریق قادر خواهید بود به پیگیری وضعیت ثبت آگهی خود در روزنامه بپردازید.

حالتهای وضعیت آگهی 

 1. دریافت شده از ثبت
 2. آماده ارسال به چاپ
 3. در حال انتشار امضا نشده
 4. انتشار یافته امضا نشده
 5. انتشار یافته امضا شده(یعنی آگهی چاپ شده است)

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

وکیل ثبت شرکت

 

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  بخشنامه شماره 96/62813 مورخ 1396/03/31

  در خصوص لزوم رعایت دقیق مقررات مربوط به تبدیل نوع شرکت از سهامی خاص به عام ( موضوع مواد 278 و 279 لایحه اصلاحی قانون تجارت)

 • 21 فروردین

  وکیل همراه مشاور

  برترین وکلای ما در هر لحظه و هر زمان با شما در ارتباط خواهند بود

آخرین نظرات کاربران

 • علی قربانی

  ممنون از مشاوره ی دقیق شما

 • امید کیاخواه

  باید گفت برترین وکلای ثبت شرکت در تهران در مجموعه ی شما قراردارند.

دسترسی سریع

 • ثبت شرکت در کرج 
 • ثبت برند در کرج