یکی از مهم ترین مباحث در تاسیس شرکت در تهران موضوع شرکت در تهران می باشد.موضوع شرکت در تهران مشخص کننده راه و روش شرکت در تهران می باشد و به صورت کلی جهت گیری و نوع فعالیت شرکت را مشخص می نماید.موضوع فعالیت شرکت به معنای هدفی می باشد که شرکت به منظور آن تاسیس و راه اندازی گردیده است.مبحث تعیین موضوع شرکت در تهران  یکی از مهم ترین و اساسی ترین مباحث در تاسیس شرکت در تهران می باشد.

طبق بند 2 اساسنامه تعیین موضوع فعالیت هر شرکتی نشان دهنده هویت و اصل آن شرکت می باشد.به همین منظور موضوع شرکت در تهران از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

موضوعات شرکت سه دسته هستند

 • موضوعاتی که به کلی غیر قابل ثبت و فعالیت هستند.

 • موضوعاتی که قبل از ثبت نیاز به دریافت مجوز دارند.

 • موضوعاتی که بدون نیاز به دریافت مجوز از سازمان ها و ارگان ها به ثبت می رسند.

موضوعاتی که به دریافت مجوز نیازمند می باشند دربردارنده 23 ماده می باشند. مانند فعالیت مربوط به امور پولی و بانکی شرکت، موضوع فعالیت شرکتها ی تعاونی، موضوع فعالیت تعاونی فرش دستباف، موضوع فعالیت حج و زیارت و.... دیگر فعالیت های خارج از این 23 ماده قبل از ثبت شرکت نیازی به دریافت مجوز ندارند.

تغییر موضوع فعالیت شرکت در تهران

از آنجایی که موضوع  فعالیت شرکت در  تهران همان هدفی است که شرکت در تهران به منظور آن تأسیس یا ثبت شده است موضوع یا هدف در صورتی که اعضای شرکت صلاح بدانند قابل تغییر، افزایش یا کاهش است.همه ی انواع شرکت ها می توانند که موضوع فعالیت خودشان را تغییر دهند. تغییر موضوع فعالیت شرکت در صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده است که متعاقب تصویب و اعلام مراتب به اداره ثبت شرکت ها و آگهی جهت اطلاع عموم انجام می شود.زمانی این امر امکان پذیر است که مجوز تغییر از مراجع ذی صلاح دریافت و به اداره ثبت ارسال شود.در صورت مجوزی بودن موضوع شرکت می بایست جهت اخذ مجوزهای مورد نیاز از مراجع ذی صلاح اقدام نمود. موضوع جدید یا الحاقی باید از میان موضوعاتی انتخاب شود که مجاز و قانونی و قابل ثبت باشند.برای تغییر موضوع شرکت درتهران لازم می باشد سهام داران جلسه مجمع عمومی فوق العاده شرکت را تشکیل داده و در مورد نحوه تغییر موضوع در تهران تصمیم گیری نمایند.

به منظور آن که در هر شرکتی تغییراتی صورت بگیرد نیازمند به تنظیم صورتجلسه می باشد به منظور کسب اطلاعات بیشتر دراین رابطه به مقاله صورتجلسات تغییرات شرکت در تهران مراجعه نمایید.

هنگام تغییر موضوع فعالیت شرکت در تهران باید به موارد زیر باید توجه شود

 • در صورت مجوزی بودن جهت دریافت لازم از مراجع ذیصلاح اقدام نمود .
 • موضوع جدید یا الحاقی می بایست از موضاعاتی انتخاب شود که غیر قانونی و غیر مجاز نبوده و قابل ثبت باشد.

مدارک لازم تغییر موضوع فعالیت شرکت در تهران

 1.   صورتجلسه ارائه گردد.
 2.  رونوشت آگهی تأسیس و روزنامه رسمی تأسیس ارائه گردد.
 3.  رونوشت روزنامه رسمی آخرین تغییرات در صورت وجود تغییرات ارائه گردد.
 4.  رونوشت برابر با اصل مدارک شناسایی تمامی اعضای شرکت ارائه گردد.
 5. در صورت نیاز مجوز دریافت شود.

در انتها خاطر نشان می شویم که متقاضیان محترم در صورت مواجه شدن با هر سوال یا مسئله ای می توانند با وکیل ثبت شرکت ها تماس حاصل نمایند.

سرعت و دقت بالا

وکیل ثبت شرکت

 

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  بخشنامه شماره 96/62813 مورخ 1396/03/31

  در خصوص لزوم رعایت دقیق مقررات مربوط به تبدیل نوع شرکت از سهامی خاص به عام ( موضوع مواد 278 و 279 لایحه اصلاحی قانون تجارت)

 • 21 فروردین

  وکیل همراه مشاور

  برترین وکلای ما در هر لحظه و هر زمان با شما در ارتباط خواهند بود

آخرین نظرات کاربران

 • علی قربانی

  ممنون از مشاوره ی دقیق شما

 • امید کیاخواه

  باید گفت برترین وکلای ثبت شرکت در تهران در مجموعه ی شما قراردارند.

دسترسی سریع

 • ثبت شرکت در کرج 
 • ثبت برند در کرج