شرکت همانند افراد حقیقی اسمی دارد که به آن مرسوم می باشد.انتخاب نام شرکت در تهران یکی از مهم ترین و با اهمیت ترین مرحله های تاسیس و ثبت شرکت می باشد.ارزیابی و بررسی های انجام شده نشان می دهد که به درستی اسم خود را انتخاب کرده اند بسیار موفق تر از اشخاصی بوده اند که اسم های کلیشه ای و تکراری به منظور شرکت خود در تهران انتخاب نموده اند.

در رابطه با انتخاب نام شرکت در تهران توجه به نکات ذیل الزامی است :

 1. به سبب دستورالعمل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نام شرکت باید فارسی و ایرانی باشد. لذا، مرجع ثبت شرکت ها از پذیرفتن نام های خارجی (مگر با اجازه وزارت مزبور) خودداری می نماید.
 2. در انتخاب نام شرکت حتماَ بایستی از اسم خاص استعمال گردد.
 3. جهت تعیین  اسم شرکت حداقل تعداد سیلاب ها 3 سیلاب است.
 4. نام انتخابی نباید مخالف موازین شرعی،نظم عمومی و یا شامل واژه های بی معنا یا الفاظ قبیحه و مستهجن و خلاف اخلاق حسنه باشد.

در انتخاب نام شرکت در تهران این نکته بسیار با اهمیت و مهم می باشد که اسم انتخاب شده در گذشته ثبت نشده باشد و سابقه ثبتی نداشته باشد بهترین اسم ها هم در صورتی که در گذشته ثبت شده باشند بدون اعتبار می باشند و قابلیت ثبت شدن را ندارند.

به همین منظور حتما از اسمی که  به منظور شرکت در تهران انتخاب نموده اید استعلام نمایید.به همین منظور قادر می باشید با ورود به پایگاه اطلاعاتی شناسه ملی افراد حقوقی کشور به نشانی http://www.ilenc.ir و یا به پایگاه اطلاعاتی روزنامه رسمی کشور به نشانی http://rrk.ir به منظور استعلام نام شرکت در تهران مبادرت نمایید. در صورتی که اسم مورد نظر شما در گذشته ثبت گردیده باشد اطلاعات آن در سامانه قابل مشاهده و قابل رویت می باشد.

تغییر نام شرکت در تهران

بعد از آن که شرکتی در تهران به ثبت رسید هر نوع تغییراتی مانند تغییر اسم شرکت در تهران در هر زمانی قابل اجرا می باشد. اسمی که قرار است به منظور اسم شرکت در تهران انتخاب شود وابسته به رعایت تمامی قوانین و دستورات مربوط به نام شرکت ها و عندالاقتضا دریافت مجوزهای لازم خواهد بود.

اشخاص حقوقی که ثبت نام پیشنهادی آن ها مستلزم اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح است باید پیش از ارایه تقاضای ثبت تاسیس به مرجع ثبت شرکت ها،به طریق مقتضی نسبت به اخذ مجوز اقدام و به ضمیمه مدارک تسلیم نمایند.

علاوه بر آن در تغییر نام شرکت در تهران رعایت مواد 95 و 117 و 141 و163 و 184 و 200 قانون تجارت و تبصره ذیل ماده 4 لایحه اصلاحی قانون تجارت و تبصره ذیل ماده 1 آیین نامه ثبت تشکیلات و موسسات غیرتجاری الزامی است.

تصمیمات در خصوص تغییر اسم شرکت ها  در تهران در مجمع عمومی فوق العاده گرفته می شوند.بنابراین  برای تغییر نام شرکت در تهران می بایست در ابتدا مجمع عمومی فوق العاده ای تشکیل گردد که با تنظیم صورتجلسه تغییر نام شرکت در تهران توسط اعضا امضاء شود.پس از آن می بایست مدارک لازم به اداره ثبت تقدیم گردد.

مدارک لازم برای تغییر نام شرکت در تهران

 1. صورت جلسه تغییر نام شرکت.
 2. فتوکپی شناسنامه و مدارک شناسایی اعضای شرکت.
 3. فتوکپی آگهی تاسیس و روزنامه رسمی.
 4. فتوکپی آخرین تغییرات اعمال شده در شرکت (در صورت وجود)

مراحل تغییر نام شرکت در تهران

در گام نخست باید با تشکیل مجمع عمومی فوق العاده، اعمال تغییر نام شرکت را تصویب کرد.
در صورت تصویب می­بایست صورت جلسه مربوطه را تنظیم کرد. تمام شرکا باید با امضای صورت جلسه، موافقت خود را اعلام کنند. لازم به ذکر است چنانچه تعداد شرکا بیش از ۱۲ نفر باشد باید هیئت نظارت متشکل از ۳ تن از شرکا، صورت جلسه را تحت عنوان هیئت نظار امضا کنند.

نهایتاً سه روز پس از تنظیم صورت جلسه می­بایست مدارک موردنیاز را از طریق سامانه اداره ثبت شرکت­ها ارسال کرد.

یک ماه بعد و پس از تایید اولیه باید حضوراً به اداره ثبت مراجعه و با پرداخت حق ثبت، تشریفات اداری را طی کرد.

پس از رفع ایرادهای وارد شده، پیش آگهی تغییرات صادر و حدوداً یک هفته بعد، آگهی تغییر نام شرکت در روزنامه رسمی کشور منتشر می­شود.

در صورت مواجه شدن با هر سوال و یا مسئله ای در خصوص تغییر نام شرکت در تهران می توانیدبا وکیل ثبت شرکتها در ارتباط باشید.

سرعت و دقت بالا

وکیل ثبت شرکت

 

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  بخشنامه شماره 96/62813 مورخ 1396/03/31

  در خصوص لزوم رعایت دقیق مقررات مربوط به تبدیل نوع شرکت از سهامی خاص به عام ( موضوع مواد 278 و 279 لایحه اصلاحی قانون تجارت)

 • 21 فروردین

  وکیل همراه مشاور

  برترین وکلای ما در هر لحظه و هر زمان با شما در ارتباط خواهند بود

آخرین نظرات کاربران

 • علی قربانی

  ممنون از مشاوره ی دقیق شما

 • امید کیاخواه

  باید گفت برترین وکلای ثبت شرکت در تهران در مجموعه ی شما قراردارند.

دسترسی سریع

 • ثبت شرکت در کرج 
 • ثبت برند در کرج